2019-08-23 11:07  -  UKS Pogorzanka Pogorzyce

Puchar zimnej wody...

Puchar zimnej wody...

Środowym spotkaniem II rundy Pucharu Polski rozpoczęliśmy nowy sezon. Kibice zebrani na trybunach boiska w Zabierzowie Bocheńskim mogli odnieść wrażenie jakby sezon dla Pogorzanki startował dopiero od drugiej połowy. W pierwszej części nie było nas na boisku... Drużyna gospodarzy potrafiła bezlitośnie wykorzystać karygodne błędy w ustawieniu. Pierwszy zdarzył się już w 3 minucie po którym padła pierwsza bramka. Dalsza  część połowy to zdecydowana przewaga zawodniczek z Zabierzowa Bocheńskiego, które podwyższyły prowadzenie w 22 i 33 minucie. 


Pantery wybiegły na drugą połowę pełne sportowej złości na siebie i chciały pokazać, że losy awansu są jeszcze nieprzesądzone. Przewaga naszego zespołu została udokumentowana golem w 59 min autorstwa Anny Staszczak. Ta sama zawodniczka już 3 minuty później zdobyła kontaktowego gola. Drużyna dążyła do strzelenia bramki dającej remis, lecz strzały Staszczak, Żak i Kaszuby nie znalazły drogi do bramki. Sztab szkoleniowy musiał jeszcze bardziej zaryzykować i na boisku  pojawiła się kolejna napastniczka. Niestety więcej miejsca w środku pola wykorzystała środkowa pomocniczka gospodarzy i popisała się pięknym podaniem, które skutecznie wykorzystała jej koleżanka. Dąb ostatecznie dobił Pogorzanka aplikujac jej 5 bramkę i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem drużyny z Zabierzowa Bocheńskiego. Gratulujemy awansu.

Skład Pogorzanki : Kuras - Jeleń, Monica, Adamaszek, Pierzchała, Czulak, Żak, Kowalczyk, Staszczak, Mędrzyk, Chechelska oraz Zając, Kocot, Focht, Kaszuba, Kirsz, Warzecha.