2019-08-20 22:19  -  UKS Pogorzanka Pogorzyce

Zapowiedź meczu Pucharu Polski.

21.08 - Środa g. 17:30 - Dąb Zabierzów Bocheński vs UKS Pogorzanka Pogorzyce

Rozpoczynamy sezon 2019/2020 spotkaniem II rundy Pucharu Polski w którym zmierzymy się na wyjeździe z Dąb Zabierzów Bocheński. Dla Naszego klubu to nie tylko pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie ale również debiut w rozgrywkach Pucharu Polski. Trenerzy maja do dyspozycji 16 zawodniczek. Niestety ze względu na pracę zabraknie kilku ważnych zawodniczek: najlepszej strzelczyni poprzedniego sezonu Justyny Wałek, podstawowej bramkarki Justyny Kuras, na urlop wyjechały Magda Kasperek, Michalina Saługa i Gabi Natanek, które prezentowały wysoką formę podczas sparingów. W jutrzejszym meczu nie może zagrać Alicja Wojnarowska. Taka sytuacja w poprzednim sezonie spowodowałaby ogromne problemy ze skompletowaniem podstawowego składu. Tym razem sztab szkoleniowy ma duże pole manewru, dysponuje bardzo szeroką i wyrównaną kadrą, więc mimo braków, jedziemy do Zabierzowa Bocheńskiego pełni wiary, a naszym celem jest  awans do kolejnej rundy. Szanse na debiut mają młode zawodniczki: Julka Mędrzyk oraz Sylwia Adamaszek, które od 3 lat regularnie trenują pod okiem Trenera Mirka i nareszcie osiągnęły wiek umożliwiający grę w oficjalnych meczach. To nie koniec szans na debiut. W kadrze zespołu znalazła się Julka Kowalczyk, którą przeniosła się do Pogorzanki z Czarnych Sosnowiec, Magdalena Kaszuba(Wisła Jankowice) oraz Karolina Focht(KS AS Pieski). Pozdrawiamy wszystkich kibiców naszego klubu, postaramy dać wam wiele radości podczas sezonu 2019/2020.