2019-07-27 16:28  -  UKS Pogorzanka Pogorzyce

Zwycięstwo w pierwszym sparingu.

W czwartek o godzinie 18:00 na boisku ze sztuczną murawa przy ul. Wielickiej drużyna Pogorzanki Pogorzyce rozegrała pierwszy sparing z drużyną Cracovii. Trenerzy: Jakub i Mirosław Kikla dysponowali trzynastoosobową kadrą zawodniczek. W zespole znalazło się 6 podstawowych zawodniczek z sezonu 18/19, 4 młode piłkarki (Mistrzynie Polski Trampkarek) powracające z wypożyczenia, 2 zawodniczki z rocznika 2004 i 2005, które zostaną wytransferowane do naszego klubu oraz 1 zawodniczka testowana z Sosnowca. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zespołu, który realizował założenia taktyczne nakreślone przez trenerów i kontrolował przebieg meczu. Pierwszą bramkę w 35 minucie zdobyła Anna Staszczak po strzale z dystansu. Bramkę na 2:0 w 45 min ponownie zdobywa Anna Staszczak po ładnej akcji Julki Mędrzyk. Strzelczynią bramki na 3:0 w 47 min była Natalia Lizończyk po idealnym, prostopadłym podaniu Julki Mędrzyk. W szeregach Panter pojawiło się rozluźnienie, które wykorzystała Cracovia strzelając bramki w 60 oraz 70 minucie. W końcówce powinniśmy podwyższyć wynik spotkania, lecz naszym młodym napastniczką zabrakło spokoju w sytuacjach sam na sam. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogorzanki 3:2. Był to bardzo dobry pierwszy test-mecz, obydwie drużyny pokazały chęci do gry, więc pojedynek mógł się podobać zebranym kibicom. Bardo dziękujemy Cracovii za grę i życzymy powodzenia w rozgrywkach 4 ligi.