2019-05-13 18:29  -  UKS Pogorzanka Pogorzyce

49' UKS Pogorzanka Pogorzyce Magdalena Kasperek Paulina Pierzchała
30' UKS Pogorzanka Pogorzyce Paulina Pierzchała Anna Staszczak
7' Puszcza Niepołomice

W sobotę o 14:30 na boisku w Płazie odbył się mecz 17 kolejki 3 Ligi kobiet pomiędzy UKS Pogorzanką Pogorzyce, a MKS Puszczą Niepołomice. Zebrani kibice nie mogli narzekać na atrakcyjność spotkania. Wysokie tempo, zwroty akcji, dramaturgia, walka do końca i aż 5 goli, to świetna wizytówka kobiecej piłki. Mecz rozpoczął się od przewagi drużyny gospodarzy, która już w 1 minucie po składnej akcji oddała celny strzał. Pantery po 5 minutach dobrej gry cofnęły się i oddały pole gry. To szybko wykorzystała drużyna gości i w 8 minucie zdobyła gola. Dośrodkowanie z lewej strony, błąd w komunikacji zawodniczek Pogorzanki, pozwolił napastniczce wbić piłkę do pustej bramki. Do wyrównania doprowadziła w 30' Paulina Pierzchała, która zdobyła gola z rzutu wolnego po faulu na Annie Staszczak i takim wynikiem zakończyła się 1 połowa. Początek drugiej połowy to ataki gospodyń, które w 45' po rzucie różnym powinny zdobyć gola. Udało się to zrobić 4 min później za sprawą Magdy Kasperek, która wykorzystuje idealne podanie Pauliny Pierzchały. Mecz był wyrównany, Puszcza ambitnie walczyła, lecz Pogorzanka miała grę pod kontrolą, aż do 60 minucie w której pada bramka na 2:2. Dziewczyny nie zdążyły się otrząsnąć po straconej bramce, a już musiały myśleć o gonieniu wyniku. Błąd techniczny przy przyjęciu i sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie wykorzystuje zawodniczka Niepołomic. Nasza drużyna ambitnie walczyła do ostatniego gwizdka i była bliska zdobycia bramki po rzucie różnym. Niestety trener Kikla dysponował wąską ławką rezerwową, nie miał pola manewru aby wpuścić na boisko wypoczęte dziewczyny. Mecz zakończył się zwycięstwem Puszczy 2:3.

Gratulujemy drużynie Puszczy zwycięstwa i profesjonalizmu podczas spotkania.Naszej drużynie należą się brawa i podziękowania za walkę do końca meczu o zmianę wyniku. Chcieliśmy również podziękować kibicom oraz gospodarza obiektu w Płazie za możliwość rozegrania meczu.

Pozdrawiamy!

Social-Media Team UKS Pogorzanka Pogorzyce!

Dane meczowe:

Data rozgrywek: